Bijna 16 duizend jongeren werden in 2016 naar Halt verwezen in verband met een overtreding of misdrijf. Dat is 1,3 procent van alle jongeren. Het vaakst ging het om een vermogensmisdrijf of overtreding van de leerplichtwet. Dit meldt het CBS.
Lees publicatieIn 2014 zijn 73 duizend jongeren van 12 tot 25 jaar (2,4 procent van alle jongeren) geregistreerd als verdachte van een misdrijf. Dat is 43 procent minder dan in 2007. Van alle door de politie geregistreerde verdachten was in 2014 een derde een jongere. In 2007 was dit nog 39 procent.
Lees publicatieJonge vrouwen voelen zich vaker onveilig en schatten de kans dat ze slachtoffer worden van een misdrijf hoger in dan jonge mannen. Ze zijn vooral bang dat hun zakken worden gerold of dat er thuis wordt ingebroken. Toch zijn meisjes niet vaker slachtoffer van een misdrijf dan jongens.
Lees publicatie